DRÓB

TRZODA CHLEWNA

BYDŁO

Strona główna 9 Selisseo

 Selisseo®

Twoja polisa sukcesu

Selisseo® to jedyna na rynku 100% hydroksy-selenometionina w czystej postaci. Najbardziej biodostępna forma selenu organicznego.

Zwierzęta są narażone jest na stres wywoływany przez różne czynniki: żywieniowe, środowiskowe, sanitarne i technologiczne. Kluczową rolę w zapobieganiu stresu oksydacyjnego odgrywa selen organiczny. Występuje w dwóch formach aminokwasów: selenometioniny SeMet i selenocysteiny SeCys. Selen organiczny może być magazynowany w tkankach (mięso, jaja, mleko) jedynie w postaci SeMet. Forma ta jest uwalniana w sytuacjach stresowych i służy do syntezy aktywnej formy SeCys.

Selen organiczny w postaci SeCys podobnie jak selen nieorganiczny nie może być magazynowany w tkankach i nie może być bezpośrednio wykorzystany do syntezy enzymów antyoksydacyjnych. Forma syntetyczna SeCys aby być aktywna musi zostać zmetabolizowana w wątrobie. Tam powstaje nowa, aktywna forma SeCys będąca składnikiem katalizatorów w postaci selenoprotein.

Gwarancja wysokich wyników produkcyjnych, nawet w trudnych warunkach to jest „nasza Polisa na sukces”. Opiera się na prostych założeniach: jedynie Selisseo® dostarcza 100% aktywną selenometioninę w każdej partii. Wszystkie inne formy drożdżowe selenu organicznego zawierają jedynie około 60% selenometioniny.

Selisseo® dostępny jest w dwóch formach:

  • Selisseo® 0,1% Se – worek 25 kg
  • Selisseo® 2% Se – karton 20 kg

 

O więcej szczegółów zapytaj naszego eksperta –> kliknij